Uçarı Sportif Havacılık web sitesine hoşgeldiniz.

Firmamızın ve web sitemizin öncelikli amacı ülkemizde yamaçparaşütü sporunun daha sağlıklı ve emniyetli bir şekilde yapılmasına katkı sağlamaktır. Bizler için en büyük kazanç sporumuzda bilinç düzeyinin ve sporcu kalitesinin artmasıdır. Bunun için yamaçparaşütü sporundaki 25 yıllık tecrübemizi sizlerle paylaşmaya her zaman hazırız. Lütfen öncelikle sitemizin bilgi bankasına ve Youtube kanalına bir göz atmayı, güncellemeler için sık sık ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Gelişmelerden anında haberdar olabilmek için Facebook sayfamızı da beğenip takip edebilirsiniz.

Gerek yamaçparaşütü, gerekse havacılığın diğer dalları hakkında merak ettiğiniz, ihtiyaç duyduğunuz her konu ile ilgili olarak bizi aramaktan lütfen çekinmeyin. Unutmayın bize ulaştığınızda sizlerle iş konuşmuyoruz, ortak tutkularımız hakkında sohbet ediyoruz.

Keyifli ve emniyetli uçuşlar dileklerimizle...

 

KAYIP / ÇALINTI YAMAÇPARAŞÜTÜ

Zonguldak civarında Çaycuma, Göbü, Çatalağzı uçuş pistlerinde gerçekleştirdiğimiz eğitim uçuşları sırasında Ozone Roadster2 28 yamaçparaşütü/paramotor kanadımız kaybolmuştur. Şu ana kadar yaptığımız araştırmaların sonuç vermemesi kanadın çalındığını yada bulan kişinin kanadı saklamakta olduğunu düşündürmektedir.

Kanat çok spesifik bir modeldir, standart üretim renkleri dışında, özel renk tasarımı ile sipariş edildiğinden Türkiye'de ve dünyada bu model ve bu renkte ikinci bir yamaçparaşütü daha yoktur. Kanat paramotorla da uçmak üzere dizayn edildiğinden kolonları üzerinde trim ayarları, kulak ucu dönüş kumandaları için ekstra elcikler, birden fazla fren makarası, trim kilitleri gibi son derece belirgin özellikler mevcuttur. Özetle bu kanat bir yerlerde uçurulmaya ya da satılmaya çalışıldığında derhal göze çarpacaktır. Sattığı malzeme konusunda hiç bir teknik bilgi veremeyecek olan, düz bir "paraşüt/yamaçparaşütü" ilanı ile kanadı satmaya çalışacak bu şahıslara denk gelmeniz durumunda gerekli hassasiyeti gösterip bizimle temasa geçmenizi rica ediyoruz.

Marka: Ozone

Model: Roadster2 28

Renk: Beyaz/Turuncu/Siyah/Gri (Özel renk tasarımı)

Seri no: RD228-P-42D-063 15-16

.