SKY DRIVE II

İşler ters gittiğinde her şey kontrolünüzde olsun istemez misiniz? Alexandre Paux tarafından geliştirilen Sky Drive II, size yedek açtıktan sonra inişinizi kontrol edebilme olanağı verir. Sky Drive II yedek açtıktan sonra ana kanadınızdan ayrılmanızı gerektirmeyen bir kumandalı yedek sistemidir.

Sky Drive II, kumandalı yedeklerin daha katı katlama kurallarına aşina ve tüm sistemi ustalıkla kullanabilecek tecrübede pilotlar içindir. Sistemin ana özellikleri;

  • 2:1 süzülüş oranı sayesinde yön kontrolü
  • 4.4 m/sn gibi düşük çöküş oranları sayesinde yumuşak inişler
  • Son derece düşük ağırlık
  • 38 m2 alan için sadece 1.85 kg ağırlık
  • EN ve LTF sertifikaları

Sky Drive II, skydiving kanopilerinde kullanılan ultra hafif PN 9 kumaşından üretilmiştir. Bu kumaş benzer yedek sistemlerinden 2-3 kat daha düşük bir hava geçirgenliğine sahiptir, bu da iniş sırasında çok yüksek bir stabilite sağlar. Elastik nylon ipler sayesinde açılış şoku düşürülmüş ve pilotun zarar görmesi riski azaltılmıştır. Ayrıca daha yüksek erime noktası sayesinde nylon iplerin sürtünmeye karşı direnci de daha yüksektir.

Özel olarak geliştirilen iki aşamalı navlaka yedeğin ipler tamamen açıldığında, böylece kanattan emniyetli bir uzaklıkta açılmasını sağlar. Böylece iplerin yada kumaşlarının birbirine dolaşmasını engeller. Ancak yinde de kumandalı yedeklerin uzman pilotlar için olduğunu, katlamasının kubbe paraşütlerden daha zor olduğunu ve açıldıktan sonra aktif pilotaj gerrektirdiğini hatırlatmak isteriz.

Sky Drive II'nin düzgün bir şekilde uçabilmesini sağlamak için ana kanat söndürülmelidir - aksi takdirde çöküşü daha hızlı olacaktır. Sky Drive II düşük bir çöküş oranı ve farkedilebilir bir ileri hızla uçar.

Rogallo tipi bir yedeğin etkili olması için doğru şekilde kullanılması gerekmektedir, örneğin alçak irtifada açıldığında rüzgarı karşılayarak iniş yapmanız garanti olmayacaktır. Rogallo tipi bir yedeği kullanabileceklerinden emin olmayan pilotlar kubbe şeklinde bir paraşüt tercih etmelidirler.

Panel Sayısı 2 x 8
Yüzey Alanı (m2) 38
Açılabileceği maksimum hız (km/s) 115
Paraşütün Ağırlığı (kg) 1.85 (iki aşamalı navlaka dahil)
Maksimum Kalkış Ağırlığı (kg) 135
Maksimum Yükteki Çöküş Oranı (m/sn) 4.4-5
Süzülüş oranı 2
İleri hızı 2 x çöküş hızı
Sertifikaları EN 12491 & LTF

MALZEMELER
Kanopi: PN9; Porcher Sport

İpler: Cousin 6.6 VHT Nylon (1.8/2.1 mm), Cousin Trestec

SKY DRIVE II Kullanım Kılavuzunu indirin

SKY DRIVE II EN Sertifikası

SKY DRIVE II LTF Sertifikası

SKY DRIVE II Katlama Videosunu izleyin