.
OZO ultra-hafif malzemelerden üretilmiş dönüştürülebilir kuşam/çanta dır. Özellikle Ozone'un modern hafif tasarımlı kanatları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır ancak başka herhangi bir yamaçparaşütü ile de kullanılabilir.

526 ve 531 ağırlığa sahip 26 litrelik ve 33 litrelik iki farklı boyu mevcuttur. Ozo'nun tüm detayları ağırlığı düşürmek üzere optimize edilmiştir ve günümüzde mevcut en hafif kuşamlardan birisidir. Son derece hafifi olmasına rağmen Ozo yük testlerini tamamen geçmiştir ve yıllarca kullanılacak kadar dayanıklıdır.

Sırt çantası olarak Ozo uzun tırmanışlarda son derece rahattır. Ultrahafif ergonomik askıları yükü omuzlarınıza düzgün olarak dağıtır.

Her ne kadar bir takım tavizler vermek kaçınılmaz olsa da Ozo uzun süreli uçuşlar için yeterince konforludur. Güçlendirilmiş bacak kolonları diğer ultra hafif dağ harneslerine kısayla ağırlığınızı tüm kuşama daha düzgün şekilde dağıtırak uzun yelken ve XC uçuşlarınızı rahat bir hale getirir. Tüm bacak ve omuz kolonları tümüyle dikilmiş, tokasızdır anacak kuşamı hem yerde hemde havada ayarlamak mümkündür. Ayrıca kuşam üzerinde hız sistemi için makaralar da mevcuttur.

26 ve 33 litrelik iki versiyonun farkı sadece arkadaki yük kompartımanlarının hacmidir, kuşam boyutlarında bir fark yoktur. 165 - 190 cm arası boyda tüm pilotlar için uygundur. Kendiniz için uygun boya karar verirken göz müne almanız gereken sadece taşıyacağınız ekipmanın hacmi olmalıdır. Bizim tavsiyemiz;

XXlite 16 ve 19, Ultralite 19, 21 ve benzerleri için 26 litre, Ultralite 21, 23 ve benzerleri için 33 litre tercih etmeniz olacaktır.

MALZEMELER

 • Ana Paneller : Ripstop Nylon

 • Çanta kumaşı: Dominico 40D, Nylon

 • Yapısal Kumaş : Bainbridge Polyester

 • Makaralar : AustriaAlpin Aluminyum / bakır

 • Taşıyıcı kolonlar: Gurth and Wolf Polyester 20 mm, Technisangle Dyneema 7 mm

 • Omuz askıları : Polyester 15 mm

 •                 

  Ozo kullanım kılavuzunu indirmek için tıklayın        

  PG Forum Yorumları