.
Ozium2 macera uçuşu için tasarlanmış, son derece hafif bir XC pod harnesidir. Ozium serisi kendisini bir kaç yıllık kamp-uçuş geçmişi ve iki Redbull X-Alps yarışması ile ispatlamıştır. Ozium2 önceki versiyonun başarısı üzerine inşa edilmiştir. Yeni eklenen özellikler, daha iyi bir geometri ve daha iyi ayar sistemleri ile donatılmıştır. Ayrıca pilotlara geniş bir pod yelpazesinden seçme şansı da sunulmaktadır. Değiştirilebilir pod seçenekleri sayesinde pilotlar istedikleri ağırlık, sıcaklık vb. düzeyine göre tercihler yapabilirler.

Tüm bu yenilik ve eklemeler karşın harnesin ağırlığı düşürülebilmiştir. Standart pod opsiyonu ile medium boydaki Ozium2 bir önceki versiyondan 140 gr daha da hafifdir.

 YAPI VE TASARIM

Ozium2'nin oturak tahtası olmayan tasarımı sadece sadece ağırlığı düşürmekle kalmaz aynı zamanda kanadı rahatça hissetmenizi de sağlar. Polycarbonate ayak plakası (ulta hafif karbon versiyonu da mevcuttur) hem ağırlık transferi hemde kuşam içerisinde hareketleriniz için rahat bir destek noktası oluşturur. Pod uzunuluğu doğru şekilde ayarlandığında Ozium ile çok rahat bir şekilde geriye yaslanıp tıpkı bir hamakta uzanır gibi ayaklardan omuzlara kadar desteklenmiş bir şekilde uçabilirsiniz.

Ozium2'de entegre bir hız sistemi, hafif bir kokpit, hafif aluminyum karabinler ve su isu içme sistemi (camelback)için uygun bağlantılar bulunmaktadır.  Omuz kolonlarından biri üzerinde ise hafif varyomente yada GPS takip (spot) cihazları için uygun bir cep bulunur.

Kuşamın ana yüzeyleri dayanıklı bir malzeme olan 210 Denier Ripstop kumaşından üretilmiştir. Standart olarak gelen en hafif pod opsiyonu esnek likra malzemeden yapılmıştır. Bunun yanısıra 520 ve 720 gram ağırlıkta daha ağır ve daha kalın kumaştan pod opsiyonları da seçilebilir. Harnesin ana yük taşıyıcı elemanları 15 mm ve 25 mm kolonlardan oluşmaktadır. Arka bölümde yer alan ana bagaj bölmesine ek olarak harnesin her iki yanında da cepler mevcuttur. Bu ceplere koyduğunuz malzemeleri emniyete almak için de halka bağlantı noktaları bulunmaktadır.

SIRT KORUMA VE YEDEK BÖLMESİ

Ozium 2'de LTF ve EN sertifikalı, düşük ağırlığına ve hacmine rağmen mükemmel derbe emme özelliğine sahip bir köpük sırt koruma bulunmaktadır. Ayrıca daha katı bir sırt koruma plakası da opsiyoneldir. Aynı zamanda EN/LTF sertifikalı daha yüksek bir konfor sağlayan 'full mousse' opsiyonu da seçilebilir. Ozium2'nin yedek bölmesinin tasarımı Forza'ya dayanmaktadır ve daha önceki versiyona göre daha kolay ve hızlı bir açılış sağlar. Ozium2'nin entegre yedek bölümü 5 litreye kadar hacme sahip pek çok modern dizaynı (kumandalı yedek) yerleştirmek için yeterlidir. Yedeğinizin rahat bir şekilde yerleşebilmesi için her Ozium2 ile birlikte özel bir navlaka ve ultra hafif yedek kolonları standart olarak teslim edilmektedir.   

KUŞAM AYARLARI

Ozium2'nin tüm askıları, alt sırt ayarları ve bacak kolanları gibi uçuş sırasında ayarlanabilir. Ancak ilk uçuşunuzdan önce kuşamınızı bir yerde asıp ayarlarını dikkatli ve düzgün şekilde yapmanız önemlidir. Oturak yüksekliği ayarı  (kırmızı ipler) ile aşırı derecede oynamanızı tavsiye etmiyoruz. Pod uzunluğu uçuştan önce sizin ölçülerinize göre ayarlanmalıdır.

 
Harness boyu / Pod boyu S/S M/S M/M L/M L/L
Pilot Boyu (cm) 155-165 160-175 170-185 180-195 190-205
Lycra Pod ile ağırlığı (kg)* 2.36 2.40 2.46 2.50 2.53
570 Pod ile ağırlığı (kg)* 2.39 2.43 2.49 2.53 2.56
720 Pod ile ağırlığı (kg)* 2.65 2.69 2.74 2.78 2.82

*Alu. Karabinler, Yedek kolonları, Yedek kulbu ve Navlaka ile birlikte

Sertifika Test Raporu

PG Forum Yorumları

Renk Seçenekleri