.

Haven Kullanım Kılavuzu

 

Haven termik uçuşu, mesafe uçuşu ve yarışma uçuşu odaklı pilotlar için dizayn edilmiş aerodinamik hatlı bir koza harnestir. Bu kompakt harnes yüksek askı noktaları ve oturak tahtasının boyutları sayesinde son derece dengeli ve konforludur. Kanattan gelen geri bildirimleri mükemmel bir şekilde pilota iletir. Ağırlıktan tasarruf sağlamak için hafif rip-stop Cordura ve esnek SoftShell malzemelerden üretilmiştir. Bu malzemeler harnesin son derece pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlayarak etrafından akan hava akımının türbülansını minimize eder. Böylece yaratacağı direnci azaltırlar.

Ergonomik olarak şekillendirilmiş kevlar bir oturak tahtasına ve yine kevlarda standart bir ayak plakasına sahiptir. Oturak tahtasını destekleyen ayarlanabilir kolonlar sayesinde oturma açısı tam olarak istediğiniz açıda ayarlanabilir. Harnesin sırt kısmı terlemeyi mümkün olduğu kadar azaltmak için nefes alabilir ağ malzemeden üretilmiştir. Bel kısmının en iyi şekilde desteklenmesine ve uçuşta maksimum konfor sağlamasına özel bir özen gösterilmiştir. Uzun süre havada kalıp ağrılar içinde inmiş olan pilotlar bunun ne kadar önemli olduğunu takdir edeceklerdir. Pilotun rahatını garantilemek için vücudu bacaklardan, sırttan ve omuzlardan mükemmel bir şekilde desteklenmiştir.

Omuz ve bacak kolonlarının yumuşak kaplamaları kalkışta rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Harnesin ağırlığı köpük sırt koruma, karabinler ve kokpit dahil 5.45 kilogramdır. Harness 23 cm kalınlığında sınıfındaki en kalın sırt korumalardan birisi ile donatılmıştır. Büyük çaplı makarlar ve üç basamaktan oluşan hız sistemi uçuş pozisyonunu bozmadan kolayca hızlanmanızı sağlar. Yedek paraşüt için pilotun bacaklarını altında oldukça geniş bir bölme yer almaktadır. Kolayca ulaşılabilir ve görülebilir kırmızı renkli bir yedek kulbu sayesinde yedek sistemi kolayca aktive edilebilir.

Haven uçuş cihazları için standart, hafif bir kokpit ile donatılmıştır ve kokpit konumu uçuşta cihaz ekranlarının rahatça görülebilmesini sağlar. Hafif T-Lock sistemi pilotun kalkıştan önce kozayı kapatmak için bacak kolonu tokasını kullanmasını gerektirir ve böylece bacak kolonlarını bağlamadan kalkış yapmasına engel olur.

- Bacak ve göğüs kolonlarında hafif tokalar
- Harken makaralı hız sistemi ve kullanımı kolay üç basamaklı hız çubuğu (speed bar)
- Standart 23 cm köpük sırt koruma, karbon oturak ve ayak plakaları
- Uçuşta ayarlanabilir harness hassasiyet (ABS) ayarı
- Çok kolay ağırlık transferi
- Sırtta büyük bagaj bölümü, yanlarda rahat cepler
- Aerodinamik kesim ve görünüş, dayanıklı Cordura malzeme
- Mükemmel sırt ve omuz desteği, ayarlanabilir oturak açısı, harnes içerisinde hareket kolaylığı
- L boyut ağırlığı sırt koruma ve karabinler dahil 5.45 kg.
- Rahat bacak desteği

Boyutlar
S 165 cm.ye kadar
M 165 - 178 cm
L 175 - 190 cm
XL 185 - 200 cm