.
Exoceat, ciddi XC ve yarışma pilotları için geliştirilmiş düşük dirençli, yüksek performanslı bir kuşamdır. Yıllar süren bir araştırma geliştirme sürecinin, rüzgar tüneli testlerinin ve dünyanın en iyi pilorlarınca gerçekleştirilen bir deneme sürecinin ürünüdür. İki adet yedek bölmesi, teknik olarak geliştirilmiş ayak destek sistemi, süper düşük dirençli tasarımı ile gerçekten son nesil bir kuşamdır.

Exoceat'ın aerodinamik şeklini alması için özel olarak geliştirilen hava girişi sistemi düşük dirençli ve her tür uçuş pozisyonunda etkilidir. Yedek bölmelerinin tamamen yeni tasarım ürünü olan "bomb bay" kapakları uçakların bomba bırakma bölümlerinin kapaklarından esinlenilmiştir. Yedek paraşütler her iki el ile son derece hızlı bir şekilde atılabilirler.

Exoveat üzerinde yer alan pek çok ayar imkanı sayesinde pilot kuşamı tamamen kendi uçuş stiline göre ayarlayabilmektedir.

Kuşamın koruma sistemi tüm sırt kısmını ve oturak kısmının altını kaplamaktadır.

Kokpit pilotun bakış açısına 90 derece olacak şekilde tasarlanmış böylece modern cihazların ekranlarının güneş ışığından en az şekilde etkilenecek şekilde okunabilmesi amaçlanmıştır.

Balast bölmesi kuşamın ağırlık merkezini kaydırmayacak şekilde yerleştirilmiştir.

Exoceat EN ve LTF sertifikalarına sahiptir ve CIVL Bölüm 7 de belirtilen kuşam koşullarını karşılamakta hatta aşmaktadır.

Sertifika Test Raporu

PG Forum Yorumları

Türkçe Altyazılı Exoceat kullanım Kılavuzu videosu için tıklayın

Teknik Özellikler

Pilot Boyu: 175 - 195 cm 
Ağırlık: 9,5 kg (karabinler dummy yedek, kokpit ve sırt koruma dahil) 
Sökülebilir balast konteynırı ağırlığı: 280 gr 
Maksimum Yük: 125 kg