.
Captain, tandem pilotları için geniş, aerodinamik kesimli bir ABS harnestir. Harness askı noktalarının yüksekliği ve oturak tastasının şekli sayesinde son derece dengelidir. Oturak tahtasının ön kısmındaki kavisli şekli pilotun kalkışta ve uzun uçuşta rahat etmesini sağlar. harnesin ağırlığını düşürmek için hafif Rip-Stop Cordura kumaşı tercih edilmiş ve metal tokaların sayısı mümkün olduğu kadar düşük tutulmuştur.

Harnesin sırt kısmı terlemeyi engellemek için nefes alabilir file malzemeden yapılmıştır. Pilotun vücudu sırt ve bacak kısımlarından mükemmel bir şekilde desteklenmektedir, bu da uçuş sırasında kolay ağırlık transferini sağlamaktadır.

Entegre yedek bölmesi oturak tahtasının altında yer almaktadır. Denenmiş ve kendini ispatlamış zarf tarzı kapaklarla kanamakta ve yedek kulbu rahatçe görülebilecek ve ulaşılabilecek konumda sağ tarafta yer almaktadır. Sol elini kullanan pilotlar için özel siparişle üretim mümkündür.

Harness standart olarak 12 cm.lik PUR köpük sırt koruma ile donatılmıştır. Arkadaki geniş bağaj cebinde kanat çantası ve diğer malzemeler için bolca yer vardır. Ayrıca yan taraftada uçuş sırasında rahatça ulaşılabilecek bir konumda bir cep yer almaktadır. Tüm MAC harnesleri özenle üretilirler ve yıllarca kullanımdan sonra bile sapasağlam kalırlar.

Teknik Özellikler

M

Maks. yük (kg)

120

Göğüs Kolonu Açıklığı (cm)

41-57
Harnes Ağırlığı (kg), sırt koruma ve karabinler dahil 2.30

Sırt Koruma

PUR 12 cm, köpük