YAMAÇPARAŞÜTÜ: UÇUŞU ÖĞRENMEK

Ozone dizayn ve test ekibi tarafından hazırlanmış yer eğitimi videosu. Toplam 5 bölüm, 1 saat 10 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

YAMAÇPARAŞÜTÜ YER ÇALIŞMASI TEKNİKLERİ

Ozone dizayn ve test ekibi tarafından hazırlanan yamaçparaşütü başlangıç eğitimi videosu. Toplam 7 bölüm, 1 saat 51 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.


FIRTINADAKİ MUCİZE

Yamaçparaşütü ile kümülonimbus (CB) bulutuna yakalanıp sağ olarak kurtulan Ewa Wisnierska'nın hikayesi. Toplam 5 bölüm, 52 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

YAMAÇPARAŞÜTLERİ EN SERTİFİKA PROGRAMI

Yamaçparaşütü ve yedek paraşütler için gerçekleştirilen  EN sertifikası testlerinin detayları. Toplam 4 bölüm, 30 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.


TERMİK XC UÇUŞU EĞİTİMİ

Jocky Sanderson tarafından hazırlanmış olan "Speed to Fly" termik ve XC eğitim videosu. Toplam 3 bölüm, 67 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

SIV EĞİTİMİ

Bruce Goldsmith tarafından hazırlanmış olan "Instability 2" SIV eğitim videosu. 38 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.


UÇUŞ EMNİYETİ  EĞİTİMİ

Tony Bender ve Carl Slezak tarafından hazırlanmış olan "Dynamic Decisions" uçuş emniyeti eğitim videosu. 31 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

PARAMOTOR KANATLARINDA REFLEX, TRIM, KULAK UCU KONTROL SİSTEMİ (TST) VE HIZ ÇUBUĞU KULLANIMI

Ozone Power Tips&Tricks From the Pros DVDsinden alınmıştır. 23 dakika. Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

 

TAKİP  KAMERASI / CHASE CAM

Yamaç paraşütü için takip kamerası yapımı.