UÇARI - AKYAS TERMİK XC UÇUŞU SUNUMLARI

AKYAS (Akdeniz Yamaç Paraşütü ve Adrenalin Sporları Kulübü) tarafından 14-16 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen MERSİN YAMAÇ PARAŞÜTÜ AKADEMİSİ Kulüpler Arası Bilgi Paylaşımı etkinliğinde yapmış olduğumuz Termik - XC uçuşları konulu sunumlarımız. 5 bölüm, 3 saat 53 dakika.

BÖLÜM 1 - BÖLÜM 2 - BÖLÜM 3 - BÖLÜM 4 - BÖLÜM 5

AÇIKLAMALI XC UÇUŞU


29.08.2018 tarihinde Akşehir'den Kadınhanı/Köylütolu Köyü'ne yaptığım 64 km.lik mesafe uçuşunda bir yandan uçarken bir yandan da XC uçuşu hakkında bir şeyler anlatmaya çalıştım. Umarım merak edenleri biraz aydınlatır, uçuşunu geliştirmek isteyenlere faydası olur. 22 dakika.


PERFORMANS UÇUŞU

Jocky Sanderson ve Ozone ekibi tarafından hazırlanan performans uçuşu eğitim videosu. 1 saat 8 dakika. Türkçe altyazılı.

TAKİP  KAMERASI / CHASE CAM

Yamaç paraşütü için takip kamerası yapımı. 12 dakika.


YAMAÇ PARAŞÜTÜ: UÇUŞU ÖĞRENMEK

Ozone dizayn ve test ekibi tarafından hazırlanmış yamaç paraşütü temel eğitimi videosu. 1 saat 51 dakika. Türkçe altyazılı.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YER ÇALIŞMASI TEKNİKLERİ

Ozone dizayn ve test ekibi tarafından hazırlanan yamaç paraşütü yer çalışması eğitimi videosu. 1 saat 9 dakika. Türkçe altyazılı.


FIRTINADAKİ MUCİZE

Yamaç paraşütü ile kümülonimbus (CB) bulutuna yakalanıp sağ olarak kurtulan Ewa Wisnierska'nın hikayesi. 52 dakika. Türkçe altyazılı.

YAMAÇ PARAŞÜTLERİ EN SERTİFİKA PROGRAMI

Yamaçparaşütü ve yedek paraşütler için gerçekleştirilen  EN sertifikalandırma testlerinin detayları. 22 dakika. Türkçe altyazılı.


TERMİK XC UÇUŞU EĞİTİMİ

Jocky Sanderson tarafından hazırlanmış olan "Speed to Fly" termik ve XC uçuşu eğitim videosu. 1 saat 7 dakika. Türkçe altyazılı.

SIV EĞİTİMİ

Bruce Goldsmith tarafından hazırlanmış olan "Instability 2" SIV eğitim videosu. 38 dakika. Türkçe altyazılı.


UÇUŞ EMNİYETİ  EĞİTİMİ

Tony Bender ve Carl Slezak tarafından hazırlanmış olan "Dynamic Decisions" uçuş emniyeti eğitim videosu. 31 dakika. Türkçe altyazılı.

PARAMOTOR KANATLARINDA REFLEX, TRIM, KULAK UCU KONTROL SİSTEMİ (TST) VE HIZ ÇUBUĞU KULLANIMI

Ozone Power Tips&Tricks From the Pros DVD'sinden alınmıştır. 23 dakika. Türkçe altyazılı.